Úvodné ročníky

Obsah vzdelávania v úvodných ročníkoch

Vyučovanie sa skladá z predmetov: slovenský jazyk, matematika, práca s informáciami, anglický jazyk , riadené hry a výchovy (hudobná, telesná, výtvarná), v rámci detskej reči ich nazývame hry s číslami, písmenkami a pod.

Slovenský jazyk (alebo hranie sa s písmenkami) je zameraný na intuitívne poznávanie písmen, hlások, ich skladanie do väčších celkov, dekódovanie niektorých slov na základe globálnej metódy. Tento predmet tiež zahŕňa fonetický nácvik, rozvíjanie slovnej zásoby a verbálnu tvorivosť. Deti sa oboznamujú s veľkými tlačenými písmenami. K dispozícii majú pracovné zošity, vypracované našou školou pre potreby projektu.

V matematike sa deti hrajú s číslami a so situáciami, pri ktorých dochádza k manipulácii s množstvom, zameriava sa tiež na aktivity, rozvíjajúce priestorovú orientáciu. V druhom úvodnom ročníku sa deti v rámci programu Šachová školička oboznamujú zo základnými pravidlami šachovej hry. K dispozícii majú pracovné zošity, vypracované našou školou pre potreby projektu.

V rámci anglického jazyka sa deti oboznamujú so základnou slovnou zásobou. Ako doplnok sa používajú pracovné zošity pre výučbu anglického jazyka pre predškolákov.

V predmete práca s informáciami sa deti oboznamujú s rôznymi javmi okolitého sveta na základe ich aktuálnosti alebo záujmu (napr. cicavce, platy, sopky, vlaky, stroje, stromy, rakety).

V rámci riadených hier deti získavajú skúsenosti v sociálnej interakcii, v prípade potreby si pod vedením pedagogičky nacvičujú vhodné komunikačné stratégie.

• SZŠ CENADA
    Majerníkova 60